10x batikované tenisky Converse Tie-Dye 2014

Batikované tenisky? To tu ještě nebylo! A nebo možná bylo, ale jen pokud jste sami přiložili ruku k dílu a nějaké ty „plátěnky“ si obarvili svépomocí. Od letošního roku je ale všechno jinak: pro jaro 2014 nám totiž značka Converse připravila kolekci barevných tenisek All Star Chuck Taylor Tie-Dye, které jistě potěší nejen každého zastydlého hipíka :-)

Technologie tie dye má hezký český název studená batika. Dokonale tak vystihuje princip barvení tímto způsobem, totiž že látku není (na rozdíl od klasické batiky) potřeba vařit. Speciální reaktivní barvy se prostě „zažerou“ do vláken a tak už zůstanou. Proces výroby je tedy kratší, jednodušší a navíc lze tímhle způsobem snadno kombinovat více barev. Značka Converse si to na videu představuje nějak takhle:

Asi je vám jasné, že se Conversky ve skutečnosti barví přece jen trochu jinak :-) Důležitý je ale výsledek, a ten vypadá opravdu skvěle – nízké i kotníkové tenisky Conversky Tie-Dye hrají všemi barvami. Kombinace fialové, růžové, tyrkysové, modré a černé zaujme na první pohled, ani jednobarevné modely nejsou úplně jednobarevné (sic!) a celkově nejzajímavější jsou dvě svěží „sešívané“ varianty.

Každý z těchhle deseti modelů nové kolekce tenisek Converse Tie-Dye pro jaro 2014 můžete mít za cenu kolem 2000 korun. Nebojte se tedy batiky a odvažte se trochu odvázat!