9x komiksové tenisky Converse "The Simpsons"

Nedalo nám vůbec žádnou práci najít 20 párů tenisek Converse s Batmanem, představit vám v tom samém počtu Conversky se Supermanem také nebyl problém… Ale tahle žlutá televizní rodinka, ta nám dala zabrat! I když totiž Simpsonovi baví celý svět už neuvěřitelných 25 let, tenisky Converse s jejich motivem jste si až donedávna koupit nemohli. Proč nás to vlastně tak překvapuje?

Conversky se totiž v seriálu Simpsonovi objevily už v roce 2009! Stalo se to ve druhé epizodě 21. série, nazvané Pětka je pro Barta málo (Bart Gets a ‚Z‘). Na obrázku je učitel Zachary Vaughn, jehož kotníkové boty nesou všechny znaky tenisek Converse: je tu gumová špička i linka kolem podrážky (řada Chuck Taylor All Star), „usmívající se“ linka na špičce (řada Jack Purcell) i nezaměnitelné logo – hvězda (zde konkrétně ve variantě pro streetovou řadu Converse CONS).

Říkali jsme si tedy, že takovou reklamu musela značka Converse určitě s radostí oplatit nějakou hodně speciální řadou tenisek s postavičkami ze světa seriálu Simpsonovi… Ale ať jsme se snažili sebevíc, nic takového jsme neobjevili. Tedy až do letošního roku, kdy se konečně hnuly pomyslné ledy a na trh byla uvedena kolekce, kterou všichni tak dlouho vyhlíželi.

Tenisky Converse All Star Chuck Taylor „The Simpsons“ jsou aktuálně dostupné v šesti variantách. Na čtyřech z nich je Simpsonovic rodinka v různých situacích, nechybí samozřejmě Bart píšící na tabuli nebo legendární gaučový gag. Páté tenisky zdobí Bartovo alter-ego, tedy „superhrdina“ Bartman, no a šestou variantu vkusným způsobem zkrášluje roztomilý vzorek lebek a kostí Itchyho a Scratchyho (brutální parodie na animák Tom & Jerry, čili vlastně seriál v seriálu).

Všechny tyhle tenisky si už můžete pořídit, a to za obvyklou cenu 1500–2000 korun ve všech velikostech (včetně těch dětských). Protože se jedná o poměrně čerstvé novinky, na pultech tuzemských obchodů je asi ještě neobjevíte… Místo čekání se ale můžete porozhlédnout po zahraničních e-shopech, kde by s dostupností žádný problém být neměl.

Další tři varianty se ještě neprodávají: žluté a černé kotníkové tenisky Converse Chuck Taylor s opakujícím se vzorkem hlaviček všech Simpsonů přijdou na trh v lednu příštího roku. Šedý model CONS Pro-Leather Canvas s nenápadnou skicou hlavy Barta Simpsona také čeká na rok 2014, prodávat se ale bohužel bude pouze v Japonsku – limitovaná edice totiž vznikla ve spolupráci s tamní značkou XLarge.

A to už je opravdu všechno, víc než těchhle devět Simpsonovských modelů tenisek Converse prostě neexistuje. Zatím…? Uvidíme. Simpsonovi totiž ještě rozhodně nekončí!