Converse a Marimekko: (nejen) květované designové tenisky

Finská značka Marimekko je už přes půl století designovým fenoménem, se kterým jste se jistě setkali i vy. Co třeba pruhovaná trička s lodičkovým výstřihem? Nadčasové šaty s černo-bílými vzory, které v 60. letech nosila i samotná Jacqueline Kennedy? Nebo legendární květinový vzor Unikko s vlčími máky v různých barvách? Designové vzory Marimekko poznáte na první pohled a jsou prostě všude!

Asi vás tedy moc nepřekvapí, že této Marimekko / Unikko mánii neunikly ani neméně legendární tenisky Converse :-) Existují desítky modelů Converse ❤ Marimekko, které se v pravidelných intervalech objevují na trhu a hned zase mizí, protože jsou ihned beznadějně vyprodané… Takový zájem nedokáže vzbudit žádná jiná kolekce! Podívejte se na video a určitě pochopíte proč:

I když je jen malá šance, že se vám na nějaké ty tenisky Converse / Marimekko podaří včas narazit, vybrali jsme pro vás 25 barevných vzorovaných modelů nízké a kotníkové klasiky Chuck Taylor All Star i z trochu neprávem opomíjené „usměvavé“ řady Converse Jack Purcell. Kromě vlčích máků Unikko září tenisky barevnými jahodami, puntíky, kapkami, vlnkami a dalšími abstraktními motivy.