Converse Jack Purcell - tenisky s úsměvem

Conversky – to nejsou jen legendární, původně basketbalové tenisky All Star Chuck Taylor. Od roku 1970 se pod značkou Converse prodává také další modelová řada tenisek, které pro společnost B.F. Goodrich už v roce 1935 navrhl kanadský přeborník v badmintonu.

Ano, řeč je samozřejmě o teniskách Converse Jack Purcell, pojmenovaných právě po svém stvořiteli. Ačkoliv se netěší ani zdaleka takové pozornosti, jako nesmrtelná řada Chuck Taylor All Star, společnost Converse se o ně po zmiňované akvizici stará s veškerou možnou úctou.

Tyhle tenisky je snadné si zamilovat, jejich bílou gumovou špičku totiž zdobí charakteristický „úsměv“ – obloukový průřez do podkladu kontrastní barvy, vycházející z barvy svršku. Díky tomu jsou také mezi všemi ostatními teniskami a vlastně i samotnými Converskami snadno k poznání.

Fotograf Todd Selby toho nápaditým způsobem využil, když připravoval reklamní kampaň k 75. výročí vzniku tenisek (Converse) Jack Purcell. Když úsměv, tak úsměv! To si asi řekl, když ze svých fotografií použil jen horní poloviny obličejů a doplnil je právě usměvavými špičkami tenisek :-)