Tenisky Converse (PRODUCT) RED bojují proti AIDS

Limitovaných edic tenisek Converse je obrovské množství, jen jedna z nich ale dokáže pomáhat proti obávanému viru HIV. Bohužel ne tak, že by Conversky uměly nemoc AIDS přímo vyléčit (takovou moc přece jen nemají) – místo toho pomáhají shromažďovat peníze na výzkum léků. Jak je to možné?

Za vším stojí Bono Vox (frontman skupiny U2) a americký demokratický aktivista Bobby Shriver. Před pěti lety dali vzniknout „značce“ (PRODUCT) RED, kterou si může propůjčit jakýkoliv výrobce spotřebního zboží. Z každého prodaného takto označeného produktu pak plyne část peněz nadaci. No a to je celé…

Vlastně není! Celá tahle atrakce by byla k ničemu, kdyby charitativní produkty nikdo nekupoval, a tak se každý výrobce snaží své RED zboží co nejvíc propagovat. Velmi v tom pomáhá jeden společný poznávací znak všech těchto výrobků – jsou buďto celé rudé, a nebo mají alespoň výrazný červený prvek.

Takové svým způsobem exkluzivní a vždycky striktně limitované zboží se nakonec prodává skoro samo, a navíc pro dobrou věc. V praxi se tak projevuje etický konzumerismus, tedy rozhodnutí dopřávat si kvalitní a výjimečné věci, ovšem s vědomím toho, že část vašich peněz jde tam, kde jsou nejvíc potřeba.

A to je právě případ speciální edice tenisek Converse All Star Chuck Taylor. Stovka výjimečných designérů jim vtiskla jedinečnou tvář, jedno ale mají všechny modely společné: buďto rudou hvězdu v charakteristickém logu značky Converse, a nebo rudě lemovanou poslední dírku pro tkaničky.

Kotníkové tenisky Hi Top na těchto fotografiích jsou zdobené nápisem This Is Not A Shoe, It's A Mania, což je jednak heslo sběratelů Conversek, ale také sympatická slovní hříčka: jejich autorem je totiž umělec a designér jménem Andrew Mania :-) K dispozici byla i černá verze s bílým nápisem.

Byla? To znamená, že už není? No ano, síla (PRODUCT) RED samozřejmě funguje i v tomto případě a všechny tyhle Conversky jsou vždycky téměř ihned vyprodané. Ale nebojte se. Pokud chcete pomáhat, hledejte rudou – tenisky Converse (RED) mají stále nové přírůstky a jedny mohou být vaše!